O MNIE

Kończąc gospodarkę przestrzenną, jak wielu moich kolegów i koleżanek, nie wiedziałam co dalej mam ze sobą zrobić. Wyobrażałam sobie siebie jako planistkę z ołówkiem, linijką i wielką białą kartką. Szczytem moich wyobrażeń i zapowiedzi wykładowców było biuro lub urząd, w którym będę kurzyć się przez kolejne lata życia.

A gospodarka przestrzenna kręci się przecież wokół miast. Kolorowych, czasem chaotycznych, tętniących życiem. To właśnie miasta, a zwłaszcza ich przyszłość i wyzwania przed nimi stojące stały się dla mnie przestrzenią do zagospodarowania.

Na co dzień zajmuję się rokiem 2050, korzystając z narzędzia Foresightu. Niby to strasznie długa perspektywa czasu, ale to, jak będzie wyglądał nasz świat wtedy, w dużej mierze zależeć będzie od tego, co zadzieje się już dzisiaj.

Przyszłość miast nadeszła, a gospodarka przestrzenna może im dobrze służyć.

Postanowiłam założyć blog GPNEXT przede wszystkim dla studentów oraz absolwentów gospodarki przestrzennej i kierunków pokrewnych korzystających z wiedzy o mieście, aby dzielić się wiedzą, pomysłami, inspirować i wspierać w drodze do pracy z miastami.

Znajdziecie tu treści zarówno mojego autorstwa, jak i linki z różnych stron świata. Postaram się także rozmawiać dla was z absolwentami GP i osobami, które zajmują się miastami.

 

Agata Kuźmińska

absolwentka gospodarki przestrzennej ze specjalnością rewitalizacja miast i obszarów wiejskich

Collegium Polonicum w Słubicach (lic)

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (mgr)

Aktualnie Liderka ds. sektora publicznego Pracowni Miejskiej

Scroll to top